Sweet Protection Switcher Mips Helmet
Kr. 2699,-
Switcher Mips Helmet er en banebrytende og allsidig all-mountain hjelm. Den avanserte hybrid-konstruksjonen kombinerer formstøpt Polycarbonate og ABS-hardskall slik det oppnås både lav vekt samt ekstra forsterkninger i kritiske områder, og hele 22 justerbare ventiler sørger for at det ikke blir for varmt eller kaldt. Innvendig sørger det unike Impact-Shieldèt for uovertruffen fordeling av støtdemping hvis uhellet skulle være ute, og Mips teknologien reduserer rotasjonskreftene på hjernen ved et eventuelt fall. Hjelmen er også oppdatert med det nye Performance Interior som gjør det enklere både å justere og å tilpasse. Lages også opp i stor størrelse.
Spesifikasjoner
- Yttermateriale: Mix av Polycarbonate og ABS
- Liner: Impact Shield med 2-lags Mips
- Vekt: 560gr i M/L størrelsen
- Størrelser: S/M 53-56cm, M/L 56-59cm, L/XL 59-61cm og XXL 61-64cm
- Vi har den i fargen Dirt Black
Sweet Protection
- Etablert 1988 i Trysil av den unge industridesigneren Ståle N.Møller.
- Startet egentlig da med å produsere skateboard under merket Bushmade Skateboards.
- Produserte i 1987 sin første carbonfiberhjelm til en kompis som skulle delta i VM i freestyle-kajakk. Frem til dette hadde hjelmene vært tunge og gammeldagse, og dette tok da helt av.
- I 2000 ble Sweet Protection navnet født, og målet var å integrere deres kompromissløse etterspørsel etter kvalitet og funksjonalitet inn i innovative produkter. Da kom også Terje Håkonsen inn på eiersiden.
- Siden den gang har de fått et utall priser og utmerkelser for sin hjelmer, og i 2012 kom også Aksel Lund Svindal med på laget.
- Er i dag eid av Active Brands som også eier merker som Åsnes, Kari Traa, Dæhlie, Johaug og Bula.