Dette skjemaet gjelder interesse i valgt produkt
Velg farge basert på fargevariantene i beskrivelsen
Gjelder bare skiprodukter
Skriv ønsket størrelse
Skriv hva du tenker på!

22/23 K2 Men`s Wayback 88 + K2 Fell

Kr. 5000,-
kr. 9598,-

Wayback 88 Man har vært K2`s suksessmodell i mange år, og brukes av erfarne fjellførere i hele Europa. Dette er rett og slett en ski med allsidige egenskaper for hele sesongen, og vil by på mengder av skiglede og fine turer. Midtbredden på 88mm gjør den enkel å kante både på vei oppover og nedover, og den lette tupprockerèn med taper sørger både for grei flyt samtidig som den gjør det lett å føre skien i urørt snø. Konstruksjonen med full trekjerne, titanal-laminater og carbonforsterkninger sikrer gode, stabile og trygge kjøreegenskaper selv under krevende forhold. Wayback 88 vil garantert gi deg gode skiopplevelser uansett om du er fersk eller rutinert toppturgåer. Det finnes også en egen damemodell som er litt mykere i bøyekurven. Prisen her er inklusiv original K2 skifell i Mohair Mix. Vær obs på at dette er en 22/23 modell. 

Spesifikasjoner

  • Konstruksjon: Paulownia Tour Lite trekjerne med Titanal-laminater
  • Rocker/Spenn: All-Terrain Twin Rocker, vanlig spenn under midten
  • Vekt: 2.500gr pr.par i 167cm lengden
  • Mål: 121mm-88mm-109mm
  • Lengder: Kun 167cm
  • Radius: 18m

Bindingstilbud ved kjøp av ski/fell

  • Marker Cruise 10:                   4.500,-
  • Dynafit ST Rotation 10:        5.800,-
  • Marker Kingpin 10:                 6.200,-
  • Marker Cruise 12:                   5.000,-
  • Dynafit ST Rotation 14:        6.000,-
  • Marker Kingpin 13:                 6.600,-
  • Fritschi Vipec Evo 12:             7.200,- 
  • Fritschi Tecton 13:                   7.700,-

Komplette pakker

  • Ved kjøp av ski og binding, gir vi deg selvfølgelig pakkepris på valgfri støvel. Dette fordi vi ønsker at du skal få riktige støvler både til din fot, vekt, ski og kjøreferdigheter. På Scarpa, Scott, Dalbello og Atomic gir vi 20% rabatt, og på Dynafit og La Sportiva 15%.
  • Alle har forskjellige føtter, det være seg smal fot, bred fot, høy vrist, tykk legg o.l. Derfor sier det seg selv at det ikke finnes EN støvel som passer alle.    .

K2

  • Etablert 1962 i Seattle, Usa, av brødrene Don og Bill Kirschner.
  • Var pionerer på glassfiber konstruksjon i skiindustrien, noe som gjorde skiene både letter og livligere. Alle andre brukte den gang enten tre eller metall.
  • Fikk sin første World Cup seier i storslalom i1967, og salget tok da helt av. De doblet salget av alpinski hvert år fra 1967-1970.
  • Startet å produsere snowboards i 1988, og er vel den skiprodusenten som har hatt mest suksess med snowboards.
  • Kjøpte i 1989 Madshus Skifabrikk på Biri.
  • Regnes som et av de mest anerkjente merkene når det kommer til topptur, freeride og freestyle.
  • Ble i 2017 kjøpt av equity firmaet Kohlberg & Company som nå også eier merker som Vølkl, Dalbello, Marker, Madshus, Line ski, Tubbs og Atlas truger, BCA skredutstyr og Ride snowboards.