Hilleberg Anjan 2 GT
Kr. 10999,-
Anjan serien er perfekte telt til vår, sommer og tidlig høst. Anjan 2 GT er et superlett og robust telt med forholdsvis bra plass til to personer i og med at det også har et fortelt som ikke det vanlige Anjan 2 har. Det vil si at du her har bedre plass til bagasje, samt mer ideelle kokemuligheter hvis været er dårlig. Ytterduken er i det superlette og sterke Kerlon 1000 materialet, og stengene er de ekstremt sterke DAC Featherlite NSL. Anjan serien har fått en rekke priser og utmerkelser rundt om i hele verden.
Spesifikasjoner
- Ytterduk: Kerlon 1000, belagt med 3 lag av Silikon, 8kg rivestyrke
- Innetelt: Nylon, 50 Denier i gulv, 10 Denier i resten
- Vannsøyle: Ytterduk 5.000mm, Innergulv 12.000mm
- Størrelse innertelt: 220x130cm, 2.8m²
- Størrelse yttertelt: 190x100cm, 2.5m²
- Høyde innertelt: 100cm i front, 80cm i bakkant
- Stenger: 9mm DAC Featherlite NSL, 3stk
- Totalvekt: 2.100gr
- Vi har det i fargen Red
Om Hilleberg
- Hilleberg er et svensk familieeid selskap som ble gruunlagt av Bo Hilleberg i 1971. Han hadde fram til det jobbet som skogvokter, og de første årene var det stort sett teltproduksjon til skogssektoren.
- I 1973 lanserte Hilleberg det første teltet der inner-og ytterteltet henger sammen.
- I 1975 oppdaget de et materiale som både er silikon belagt og samtidig 6-7 ganger sterkere enn noe annet teltmateriale på markedet. Det var starten på det suverene Kerlon materialet som brukes i alle teltdukene i dag.
- I 1997 startet de opp sin helt egen fabrikk i Estland, og der produseres fremdeles alle teltene.