La Sportiva Women`s TX4 Evo Mid Gtx
Kr. 3899,-
TX4 Evo Mid Gtx Woman er arvtageren til TX4 Mid, en av La Sportiva`s mest suksessrike anmarsjsko. Dette er en halvhøy, vanntett og solid sko med et stort bruksområde. Super til turer i skog og mark, lettere fjellturer, samt anmarsjen til klatringen. Det supre snøresystemet sørger for en optimal passform og presisjon, og yttersålen i “sticky rubber” gir deg et sinnsykt feste. Overdelen i lær samt forsterkningene i front tilsier at dette er en sko som tåler ekstremt mye juling. Det er også mulig å re-såle skoen.
Spesifikasjoner
- Overdel: Suede Lær med forsterkninger
- Membran: Gore-Tex Extended Comfort, BlueSign Certified
- Mellomsåle: Compressed EVA med ekstra stabilitetsramme
- Yttersåle: Vibram MegaGrip med Impact Brake System
- Lestbredde: Normal
- Vekt: 760gr pr.par i str.38
- Størrelser: 36-42.5 ( hele og halve størrelser )
- Vi har den i fargen Moonlight/Cherry Tomato
La Sportiva
- La Sportiva er et italiensk selskap som holder til i Ziano di Femme ved foten av Dolomitene. Selskapet ble etablert i 1928, og startet da med å produsere støvler og tresko til bønder, samt spesialtilpassede fjellstøvler til Italienske soldater.
- La Sportiva er i dag helt i fronten når det gjelder kvalitet og innovasjon, og har etablert seg som en meget anerkjent kvalitetsleverandør av blant annet terrengløpesko, hikingsko, fjellstøvler, toppturstøvler og klatresko.
- Med sin visjon «innovation with passion» gir La Sportiva full gass i sin søken etter stadig å videreutvikle sine glimrende produkter.