Dette skjemaet gjelder interesse i valgt produkt
Velg farge basert på fargevariantene i beskrivelsen
Gjelder bare skiprodukter
Skriv ønsket størrelse
Skriv hva du tenker på!

La Sportiva Men`s Akyra II Gtx

Kr. 2999,-

Akyra II Gtx Man er en “rask” tur/hikingsko med Gore-Tex membran som bygger på suksessmodellen Ultra Raptor. Med ande ord kombineres de beste egenskapene fra Ultra Raptorèn med innovasjonene til Akyra, så her vil du også føle at du kan småløpe litt. Trail Rocker sålen har en utforming som sørger for et naturlig steg helt i fra ytre hæl og over til stortå slik at faren for overtråkk minskes kraftig, og Frixion Red yttersålen har en perfekt blanding av grep og slitestyrke slik at skoen også sitter meget godt på de aller fleste underlag. De store knottene gjør at den er ideell for turer både på fjellet samt i skog og mark. 

Spesifikasjoner

  • Overdel: KPU 3D Grid med forsterket tåkappe
  • Membran: Gore-Tex Extended Comfort ePE
  • Mellomsåle: Sprøytestøpt Memlex EVA med ekstra støtdemping og stabilitetsramme
  • Yttersåle: FriXion Red Trail Rocker konstruksjon, 5.5mm knotter
  • Lestbredde: Normal
  • Vekt: 780gr pr.par i str.42
  • Drop: 9mm, 30mm under hæl og 21mm under forfot
  • Størrelser: 41-47.5 ( hele og halve størrelser )
  • Vi har den i fargen Deep Sea/Hurricane

La Sportiva

  • La Sportiva er et italiensk selskap som holder til i Ziano di Femme ved foten av Dolomitene. Selskapet ble etablert i 1928, og startet da med å produsere støvler og tresko til bønder, samt spesialtilpassede fjellstøvler til Italienske soldater.
  • La Sportiva er i dag helt i fronten når det gjelder kvalitet og innovasjon, og har etablert seg som en meget anerkjent kvalitetsleverandør av blant annet terrengløpesko, hikingsko, fjellstøvler, toppturstøvler og klatresko.
  • Med sin visjon «innovation with passion» gir La Sportiva full gass i sin søken etter stadig å videreutvikle sine glimrende produkter.